ALLEGÓRIUM

OLVASÁS

  Az első könyvet hétéves koromban olvastam, a címe Brumi Mackóvárosban, és ez a mackós könyvsorozat szerettette meg velem az olvasást. Sokáig, 12-13 éves koromig olvastam meséket, pl. Magyar népmesék, Grimm-mesék, Benedek Elek meséi. Ezután jöttek a csíkos és pöttyös lányregények. Az első pöttyös könyvem a Hárman a szekrény tetején volt, G. Szabó Judittól. Rongyosra… Tovább »

ROMANTIKA

Aki ismer, az tudja, hogy a romantika fényévekre áll tőlem mint embertől és olvasótól, ezért az írásaimban sem a szerelem a fő motívum. Ettől függetlenül mégis jelen van, amennyire a való életben is folyton megjelenik. Talán a cinizmusom, talán az elemző életszemléletem miatt a történeteimben felbukkanó szerelem-motívum általában rendhagyó. Rendhagyó annyiban, hogy nem festek túlidealizált… Tovább »

ÉHSÉG

A blogon szeretném bemutatni azokat a könyveket, melyek szerintem kiemelkednek a vérszívókról szóló történetek sorából. Az első: Whitley Strieber Éhség című regénye. (Az eredeti mű: Whitley Strieber: The Hunger. Eredeti megjelenési év: 1981.) A filmváltozatra teljesen véletlenül találtam rá, és nagyon megtetszett. A film ’83-ban készült  Catherine Deneuve, David Bowie és Susan Sarandon főszereplésével, és… Tovább »

MÁSOK

  Többen is megkérdeztétek, hogy miről szól a regény, de mielőtt válaszolnék, szeretnék még néhány szót szólni a hőseimről. Számomra a vámpír a másság metaforája. Ők jelképezik az örök kisebbséget, ők az idegenek, a furák. Ők azok, akiket meg lehet bélyegezni, akiktől lehet félni, akiket lehet gyűlölni. Mert az emberek szeretnek gyűlölni. Kell nekik az… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!