ALLEGÓRIUM

KÉPZELET ÉS VALÓSÁG – elmosódó határok?

Nemrég felvázoltam egy jónak ígérkező történetet az elképzelt világomból, aztán félretettem, és valami egészen másba kezdtem. A döntésem egyik oka racionális, a másik pedig teljesen szubjektív. Úgy alakult, hogy az Allegórium világát egy időre pihentetnem kell, bármennyire is szeretem, a másik ok pedig az az ősi, zsigeri szorongás, amiből szárba szökkentek az emberiség babonái. Nem… Tovább »

MÁSOK

  Többen is megkérdeztétek, hogy miről szól a regény, de mielőtt válaszolnék, szeretnék még néhány szót szólni a hőseimről. Számomra a vámpír a másság metaforája. Ők jelképezik az örök kisebbséget, ők az idegenek, a furák. Ők azok, akiket meg lehet bélyegezni, akiktől lehet félni, akiket lehet gyűlölni. Mert az emberek szeretnek gyűlölni. Kell nekik az… Tovább »

A REGÉNY

Az Allegórium című regényt azoknak ajánlom, akik már eljátszottak a gondolattal, hogy nem vagyunk egyedül, és az idegenek nem az űrből érkeznek, hanem a kezdetektől köztünk élnek. Szeretem a klasszikus vámpírokról szóló történeteket, és azóta foglalkoztatnak ezek a titokzatos lények, mióta először hallottam a filmbeli Drakula grófról. A regény szereplőit a legegyszerűbb vámpíroknak nevezni, én… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!